Wiadomości z Książenic

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami odbywającymi się na Osiedlu Książenice i w jego okolicy!


W Książenicach biegniemy po zdrowie

sport

Sport to zdrowie – wszyscy o tym wiemy, a bieganie jest jego najprostrzą formą. Od kilku lat w Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki) odbywa się impreza sportowa "Biegam Bo Lubię" zachęcająca całe rodziny do aktywnej zabawy. Do Książenic na wspólne bieganie przyjeżdżają miłośnicy sportu z okolicznych miejscowości, z Warszawy, a nawet z całej Polski!

W Książenicach biegniemy po zdrowie

Ruszyła budowa Legia Training Center!

sport

W kwietniu ruszyła budowa ośrodka treningowo – szkoleniowego Legii Warszawa w Książenicach. Ukończenie prac przewidziano na czerwiec 2020 r.

Ruszyła budowa Legia Training Center!

Akademia Piłkarska Legii Warszawa w Książenicach

sport

Od kilku lat Legia Warszawa intensywnie rozwija przedszkola i szkoły piłkarskie na terenie całego kraju. W samej Warszawie i wokół niej powstało ich kilkanaście, z czego większość w gminach zlokalizowanych na południowy zachód od Warszawy - Ożarów Mazowiecki, Błonie, Pruszków oraz leżące za Pruszkowem gminy Brwinów i Nadarzyn. W tym samym rejonie, w Książenicach zlokalizowanych w Gminie Grodzisk Mazowiecki, ma powstać Ośrodek Treningowo-Szkolny z Kompleksem Badawczo-Rozwojowym Akademia Piłkarska Legii.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa w Książenicach

Strefa aktywności w Książenicach

sport

Gmina Grodzisk Mazowiecki położona jest zaledwie 30 km od Warszawy. Świetny dojazd autostradą A2 i trasą S8 oraz prężnie działające władze sprawiają, że jej zalety doceniają zarówno przedsiębiorcy lokujący tu swoje firmy jak i mieszkańcy, których liczba szybko rośnie. Gmina Grodzisk Mazowiecki pozyskuje fundusze unijne dzięki czemu powstają nowe place zabaw, remontowane są drogi, zrewitalizowano Park Skarbków i stawy Walczewskiego. Mieszkańcy lubią aktywny tryb życia - obiekty sportowe rosną tutaj jak grzyby po deszczu – korty tenisowe SNTC Tennis Club Grodzisk Mazowiecki, Tenis Kozerki, nowoczesne korty do badmintona w Ruścu, siłownie i kluby fitness – Strefa Fit, LadyFit, Garaż, Mrs. Sporty i GRAfit.

Strefa aktywności w Książenicach

Trasa ekspresowa S8

dojazd S8

Osiedle Książenice jest położone blisko Warszawy, tuż obok Grodziska Mazowieckiego. Świetne połączenie Książenic z Warszawą zapewnia budowana właśnie trasa S8 (dawna trasa katowicka). Dwa pasy, bezkolizyjne skrzyżowanie i wjazd 2 km od Osiedla Książenice w miejscowości Siestrzeń – pozwolą na dojazd do Warszawy w zaledwie 20 minut. Ukończenie budowy trasy S8 do Książenic planowane jest na III kwartał 2018 roku.

Trasa ekspresowa S8

więcej z Książenic

Wiadomości z Książenic i okolic prezentowane są na portalu:

ksiazenice.info

Niniejsza strona (rozumiana jako całość) nosi charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

© 2019 MTG Agri-Rol S.A. All rights reserved.

tel. 22 734 32 86 | kom. 668 815 170

Strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) do celów statystycznych.