Książenice, Grodzisk Mazowiecki... tu mieszkam, tu pracuję!

okolica

Gmina Grodzisk Mazowiecki to prężnie działające władze, inwestycje i świetna lokalizacja. Te cechy sprawiają, że Grodzisk Mazowiecki to nie tylko wygodne miejsce do mieszkania, ale również świetne miejsce do pracy i zlokalizowania swojego biznesu.

Książenice, Grodzisk Mazowiecki... tu mieszkam, tu pracuję!

Biznes w gminie Grodzisk Mazowiecki

Gmina Grodzisk Mazowiecki jest położona między trasą S8 i autostradą A2, co pozwala na wygodną podróż do większości miast w Polsce i za granicą. Dojazd do Warszawy zajmuje tylko 20 minut. Władze Grodziska Mazowieckiego dbają o stały rozwój gminy. Dzięki pozyskiwanym środkom i ich dobremu gospodarowaniu realizowane są szeroko zakrojone inwestycje – wybudowano między innymi nowoczesne Centrum Kultury, Mediatekę, zrewitalizowano zabytkowe obiekty i tereny rekreacyjne. Inwestycje drogowe poprawiają komunikację na terenie gminy. Działania samorządu kreują nowe miejsca pracy i podnoszą atrakcyjność gminy dla inwestorów.

Korzystny dla przedsiębiorców klimat stworzony przez władzę przyciąga duże firmy. W Grodzisku Mazowieckim swoje siedziby zlokalizowały m.in.: Raben, Budokrusz, H&M, Gedeon Richter, Frito - Lay, Swedeponic, DB Print oraz Legia Warszawa, tworząc wiele miejsc pracy.

Gmina Grodzisk Mazowiecki wspiera przedsiębiorców, ich integrację i rozwój organizując cykliczne spotkania “Śniadania dla biznesu”, przestrzeń biurową CoWork oraz platformę informacyjną (www.biznes.grodzisk.pl). Działania samorządu zostały docenione w plebiscytach „Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom”, „Lider Inwestycji”, „Gmina Fair Play” i wiele innych.

Duża i ciągle rosnąca liczba miejsc pracy, różnorodne profile przedsiębiorstw sprawiają, że mieszkańcy Gminy Grodzisk Mazowiecki mogą znaleźć pracę blisko domu, bez konieczności dojazdów do większych miast.


Południowa część gminy - Osiedle Książenice

W gminie Grodzisk Mazowiecki z roku na rok rośnie liczba mieszkańców. Szczególnie prężnie rozwija się jej południowa część i położone w tej lokalizacji Książenice. Wraz z rosnącą liczbą mieszkańców pojawia się duże zapotrzebowanie na infrastrukturę: handlową, usługową, edukacyjną, sportową, rozrywkową, medyczną, techniczną i inne. Te potrzeby dostrzegła Gmina Grodzisk Mazowiecki budując w Książenicach Samorządową Szkołę Podstawową z punktem przedszkolnym oraz wielu przedsiębiorców. Powstały tu m.in.: duży klub sportowy Centrum Sportu i Rekreacji Strefa Ruchu, Przedszkole Wielki Mały Świat, 2 niepubliczne szkoły podstawowe oraz firmy oferujące zajęcia dodatkowe.

Wiele osób przeprowadziło się na Osiedle Książenice w poszukiwaniu ciszy i spokoju od miasta, a oprócz tego znalazło miejsce na własny biznes i spełniło swoje marzenia. W Książenicach powstały salony piękności, restauracje, sklepy.

Potencjał miejsca dostrzegły Biedronka i Orlen lokalizując tu swoje punkty oraz Legia Warszawa, która wybrała Książenice na siedzibę Legia Training Center.

Zlokalizowanie w Książenicach usług o ponadlokalnym charakterze jak szkoły, przedszkola, ośrodki sportowe sprawia, że z lokalnych sklepów i usług poza mieszkańcami Książenic korzystają mieszkańcy całej okolicy: Radoń, Adamowizny, Kałęczyna, Siestrzeni, Marynina, Kad, Urszulina, Nadarzyna, Starej Wsi, Opyp, Żabiej Woli, a także Grodziska Mazowieckiego. Szacowany potencjał najbliższej strefy oddziaływania lokalnych usług, nie włączając w to Nadarzyna czy Grodziska Mazowieckiego to ponad 13000 konsumentów, których liczba dynamicznie rośnie.


Czas na własny biznes

Na Osiedlu Książenice dostępne są ostatnie lokale usługowe w świetnym punkcie naprzeciwko szkoły podstawowej. W trakcie projektowania jest centrum Osiedla Książenice – miejsce, w którym powstanie wyjątkowa przestrzeń handlowo - usługowa, gdzie mieszkańcy będą mogli zarówno zrobić zakupy jak i odpocząć czy spotkać się ze znajomymi.


Tu mieszkam, tu pracuję

Nowi mieszkańcy sprowadzają się do Książenic i Gminy Grodzisk Mazowiecki doceniając jej zalety – ciszę, spokój, dobrą infrastrukturę, wygodny dojazd do Warszawy. Znajdują tu coś więcej – świetne miejsce do pracy, rozwoju, spełnienia marzeń zawodowych.

Spełnij swoje marzenia o własnym domu i idealnej pracy - sprawdź naszą aktualną ofertę działek i lokali usługowych – www.osiedleksiazenice.pl lub zadzwoń 668 815 170.

Książenice – rodzina, praca, wygoda!Niniejsza strona (rozumiana jako całość) nosi charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

© 2024 MTG Agri-Rol Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

tel. 22 734 32 86 | kom. 668 815 170

Strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) do celów statystycznych.