Ruszyła budowa Legia Training Center!

sport

W kwietniu ruszyła budowa ośrodka treningowo – szkoleniowego Legii Warszawa w Książenicach. Ukończenie prac przewidziano na czerwiec 2020 r.

Ruszyła budowa Legia Training Center!

Książenice to wyjątkowa lokalizacja!

Legia Training Center będzie się znajdował w Książenicach w gminie Grodzisk Mazowiecki – 30 km od stadionu Legii Warszawa. Dariusz Mioduski rozważał inne lokalizacje, jednak analizy wykazały, że południowa część gminy Grodzisk Mazowiecki to najlepsza lokalizacja, dająca wiele możliwości. Łatwy i szybki dojazd na miejsce gwarantuje trasa ekspresowa S8 (źródło: www.legia.sport.pl).

Najnowocześniejszy ośrodek szkoleniowo – treningowy w Polsce!

Legia Training Center to 6 boisk z halą pneumatyczną, centrum badawczo – rozwojowe, niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz część ogólnodostępna rekreacyjno – sportowa.
W maju nastąpiło wmurowanie Kamienia Węgielnego na terenie inwestycji. W uroczystości wzięli udział m.in. prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, który podkreślił, że „miłość jaką darzą Legię miliony, przeleje się również na naszą gminę. Ta inwestycja by nie powstała gdyby nie wizjonerstwo pana prezesa Mioduskiego. Jako patriota, jako Polak bardzo dziękuję za tę inwestycję.”
Realizacją tej wielofunkcyjnej i nowoczesnej inwestycji zajmuje się firma PORR, a koszt całego projektu sięgnie 80 mln zł. Zakończenie prac budowlanych Legia Warszawa przewiduje na czerwiec 2020 roku.

Legia Warszawa rozwija podwarszawskie gminy

Od dawna Legia Warszawa stawia na miejscowości położone blisko stolicy. Rozwinęła już przedszkola i szkoły piłkarskie m.in. w Brwinowie, Pruszkowie czy Nadarzynie, a piłkarze Legii odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Książenicach. Teraz zamierzają jeszcze bardziej angażować się w poprawę komfortu społeczności – dzięki temu mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiecki będą mogli korzystać z ogólnodostępnej części Legia Training Center. Budowa dopiero się zaczęła, a już widać płynące z niej korzyści dla okolicznych mieszkańców. Tereny wsi Książenice zostały uzbrojone w wodociągi, gmina Grodzisk Mazowiecki wyremontuje ul. Olszową. Droga ta ma być gotowa jeszcze w tym roku.Niniejsza strona (rozumiana jako całość) nosi charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

© 2024 MTG Agri-Rol Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

tel. 22 734 32 86 | kom. 668 815 170

Strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) do celów statystycznych.