Akademia Piłkarska Legii Warszawa w Książenicach

sport

Od kilku lat Legia Warszawa intensywnie rozwija przedszkola i szkoły piłkarskie na terenie całego kraju. W samej Warszawie i wokół niej powstało ich kilkanaście, z czego większość w gminach zlokalizowanych na południowy zachód od Warszawy - Ożarów Mazowiecki, Błonie, Pruszków oraz leżące za Pruszkowem gminy Brwinów i Nadarzyn. W tym samym rejonie, w Książenicach zlokalizowanych w Gminie Grodzisk Mazowiecki, ma powstać Ośrodek Treningowo-Szkolny z Kompleksem Badawczo-Rozwojowym Akademia Piłkarska Legii.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa w Książenicach

Książenice – najlepsza lokalizacja

W 2016 roku Legia Warszawa zakupiła w Książenicach tereny pod nową siedzibę Akademii Piłkarskiej Legii. Pod uwagę brano kilka lokalizacji jednak, pomimo wyższej ceny, Dariusz Mioduski uznał, że Książenice są perspektywiczne ze względu na dobrą lokalizację – zaledwie 30 km od Warszawy a wygodny dojazd zapewnia trasa S8 (źródło: www.legia.sport.pl).

Nowocześnie i wielofunkcyjnie

Ośrodek Treningowo-Szkolny z Kompleksem Badawczo-Rozwojowym będzie nową siedzibą Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Na jego terenie przewidziano aż 8 pełnowymiarowych boisk. Nowoczesny budynek to przede wszystkim wielofunkcyjne sale gimnastyczne zaprojektowane z myślą o wszystkich sekcjach Legii Warszawa, siłownia i szatnie dla zawodników oraz część badawczo rozwojowa Legia Lab. Przewidziano także strefę rekreacyjno chilloutową gdzie będzie można odprężyć się po treningu. Główną część budynku stanowią pomieszczenia niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z internatem, która będzie realizowała program edukacyjny opracowany przez Legię Warszawa. W kompleksie przewidziano bazę treningową dla I drużyny Legii Warszawa, mały stadion zgodny z wymogami licencyjnymi dla rozgrywek II ligi. Całość została zaprojektowana w oparciu o doświadczenia 30 najlepszych obiektów treningowych w Europie. Kompleks Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa ma powstać na przełomie 2018 i 2019 roku. Obiekt zajmie powierzchnię 15 hektarów.

Akademia dla mieszkańców gminy

Poza częścią dedykowaną zawodnikom, projekt Akademii Piłkarskiej Legii przewiduje również części otwarte, dostępne dla lokalnej społeczności – czyli dla mieszkańców Książenic i całej gminy Grodzisk Mazowiecki. "To będzie obiekt, który będzie wizytówką dla gminy, a przede wszystkim, nie ukrywam, że będzie to miejsce, gdzie z pewnością wielu mieszkańców gminy będzie spędzało czas. To jest kapitalna rzecz. Kocham piłkę i cieszę się, że to tu mogą się wykształcić nowi zawodnicy" - mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz gminy Grodzisk Mazowiecki. Budowa Ośrodku Treningowo – Szkoleniowego Legii Warszawa ma zostać ukończona w 2019 roku. Już niebawem rodziny mieszkające w Książenicach i okolicy będą mogły przyjemnie, a zarazem aktywnie spędzić czas korzystając z ogólnodostępnej części budynku. Ponadto Legia Warszawa chce być ważnym i aktywnym partnerem gminy. Zamierza wspierać jej mieszkańców i dążyć do podnoszenia ich komfortu życia. Już teraz Legia Warszawa zaczęła angażować się lokalnie – we wrześniu ubiegłego roku piłkarze odwiedzili Samorządową Szkołę Podstawową im. Fryderyka Chopina w Książenicach.

Książenice to miejscowość dynamicznie się rozwijająca i świetnie zlokalizowana. Legia Warszawa dostrzegła ten potencjał i wybrała Książenice jako miejsce swojej flagowej inwestycji. Poznaj i Ty zalety Książenic – przyjedź na Osiedle Książenice, wybierz wymarzoną działkę lub dom i zamieszkaj blisko Legii Warszawa!Niniejsza strona (rozumiana jako całość) nosi charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

© 2024 MTG Agri-Rol Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

tel. 22 734 32 86 | kom. 668 815 170

Strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) do celów statystycznych.