W Książenicach biegniemy po zdrowie

sport

Sport to zdrowie – wszyscy o tym wiemy, a bieganie jest jego najprostrzą formą. Od kilku lat w Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki) odbywa się impreza sportowa "Biegam Bo Lubię" zachęcająca całe rodziny do aktywnej zabawy. Do Książenic na wspólne bieganie przyjeżdżają miłośnicy sportu z okolicznych miejscowości, z Warszawy, a nawet z całej Polski!

W Książenicach biegniemy po zdrowie

Biegam Bo Lubię!

Impreza biegowa "Biegam Bo Lubię" odbywa się w Książenicach od 2013 roku, a jej popularność stale wzrasta. W tym roku Fundacja Akademii Sportu Strefy Ruchu Książenice zaprasza na bieg 8 września. Organizatorzy planują 4 biegi: duży (10 km), mały (5 km), Nordic Walking (5 km) oraz charytatywny (okrążenia 600 m). Ponadto biegom będą towarzyszyć atrakcje dla dzieci i dorosłych: pokazy taneczne, pyszne przekąski, zajęcia dla dzieci, bezpłatny pomiar BMI, warsztaty z pierwszej pomocy, pokaz Oldtimerów i wiele innych. Wszystko odbywa się pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.


Biegam Pomagam

Tegoroczna edycja biegu charytatywnego jest przeznaczona dla Paulinki – malutkiej mieszkanki Grodziska Mazowieckiego i podopiecznej fundacji "Zdążyć z Pomocą". Dziewczynka potrzebuje operacji zniekształconej nóżki, aby w przyszłości móc chodzić – urodziła się z nienaturalnie wykręconą nóżką, krótszą od drugiej i z trzema paluszkami (historia choroby znajduje się TUTAJ). Biegam Pomagam to okrążenia wokół Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach – za każde z nich sponsorzy przekażą 1 zł na leczenie małej Paulinki. W ubiegłym roku wspólnie pomogliśmy Idze z Marynina – udało się zebrać 15 tys. zł! (relację wideo z poprzedniej edycji można zobaczyć na stronie www.strefaruchuksiazenice.pl). Mamy nadzieję, że podczas 7 edycji tego sportowego wydarzenia tak samo licznie i z uśmiechem na twarzy uda się pomóc następnemu potrzebującemu dziecku.


Bieganie integruje

W okolicy organizowanych jest wiele imprez biegowych – m.in. Grodziski Bieg Par, 10K Run Series Grodzisk Mazowiecki, Grodziski Półmaraton "Słowaka", Bieg STO-nogi Milanówek, Maraton Miast Ogrodów, a także Podkowiańska Dycha. Ponadto w grodziskiej gminie oraz w znajdujących się nieopodal miejscowościach powstały kluby biegowe takie jak DOGOŃ Grodzisk Mazowiecki, Lider Grodzisk Maz. czy STO-nogi Milanówek. Kluby te wspierają siebie nawzajem, informują o tym jakie jeszcze biegi są organizowane w okolicy i zachęcają do udziału w nich. Oprócz tego przed każdym wydarzeniem biegowym w Książenicach organizowane są treningi – mieszkańcy Książenic wspólnie przygotowują się razem biegając. Dzięki temu mieszkańcy integrują się, zawierają nowe znajomości, a podczas biegu głównego panuje wesoła, rodzinna atmosfera.


Widzimy się 8 września o godzinie 9:00 w Książenicach i razem pomagamy malutkiej Paulince!Niniejsza strona (rozumiana jako całość) nosi charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

© 2024 MTG Agri-Rol Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

tel. 22 734 32 86 | kom. 668 815 170

Strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) do celów statystycznych.