Otwarcie Legia Training Center w Książenicach!

sport

Legia Training Center w Książenicach już oficjalnie otwarta! To najnowocześniejszy ośrodek treningowy w naszej części Europy.

Otwarcie Legia Training Center w Książenicach!

Książenice - nowy dom Legii Warszawa

20 lipca odbyło się wielkie otwarcie Legia Training Center - nowego obiektu treningowego Legii Warszawa wybudowanego w Książenicach. Nowy ośrodek ma stać się domem Mistrzów Polski. Na uroczystości otwarcia pojawiły się najważniejsze osoby ze świata sportu i polityki - m.in. Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski. Obecni byli również przedstawiciele Gminy Grodzisk Mazowiecki - w tym Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Punktem kulminacyjnym uroczystości był przyjazd piłkarzy Legii Warszawa z Trofeum Mistrza Polski.

Nowy adres: ul. Legionistów 3, Książenice

Nowym adresem Legii Warszawa stała się ulica Legionistów 3, Książenice. Nazwa ulicy została wybrana głosami ponad 10 tysięcy osób w głosowaniu internetowym i jednogłośnie zaakceptowana przez Radnych Grodziska Mazowieckiego. Przy ulicy Legionistów powstał ogromny obiekt -: 6 boisk (docelowo 8), 22 pokoje hotelowe o wysokim standardzie, siłownię, strefę odnowy biologicznej, bursę dla młodych piłkarzy, halę sportową, gabinety badawczo - rozwojowe Legia Lab, kuchnię i pomieszczenia administracyjne klubu. „Ten obiekt i zmiana sposobu myślenia są kluczem do nadrobienia dystansu, dzielącego nas od europejskich potęg” - mówił prezes Mioduski.

Książenice - najlepsza lokalizacja!

Legia Warszawa doceniła lokalizację Książenic. W pierwszych planach zakładano budowę ośrodka w Sulejówku. Jednak lokalizacja i możliwości jakie oferują Książenice oraz otwarta postawa władz Grodziska Mazowieckiego sprawiła, że ostatecznie plany zmieniono. Już podczas pierwszego meczu okazał się, że była to dobra decyzja. Dzięki trasie S8 połączenie Książenic i Warszawy jest doskonałe. Piłkarze pierwszej drużyny dotarli z warszawskiego stadionu przy ul. Łazienkowskiej do Książenic w 30 minut!

Rosną... wielkie talenty!

Do Legia Training Center w Książenicach przeniosła się pierwsza drużyna, a także najstarsze zespoły systemu młodzieżowego Legii Warszawa – rezerwy oraz U18, U17, U16, U15. Najmłodsi z nich będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach, a starsi do Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Nadarzynie. Zanim Legia Warszawa wybrała Książenice i gminę Grodzisk Mazowiecki na siedzibę Legia Training Center, klub sportowy rozwijał potencjał młodych talentów w okolicy. Legia Warszawa prowadzi szkółki piłkarskie w: Brwinowie, Pruszkowie, Nadarzynie, Ożarowie Mazowieckim, Błoniu i wielu innych miejscowościach.

Aktywność to podstawa!

Książenice rozwijają się i promują zdrowy styl życia. Strefa Footballu na Osiedlu Książenice pozwala na grę w piłkę nożną o każdej porze roku - dysponuje 3 boiskami. Pasjonatów innych sportów zaprasza znajdująca się tuż obok Strefa Ruchu Książenice, która oferuje siłownię, zajęcia taneczne i fitness, tenisa, squasha, badmintona i siatkówkę. W Strefie Ruchu Książenice działa Legia Sports Academy, czyli prowadzona przez klub Legia Warszawa sekcja badmintona i squasha dla najmłodszych. Osiedle Książenice otaczają piękne lasy, które zachęcają do aktywności na powietrzu - wycieczek rowerowych, spacerów po lesie lub nordic walking.

Źródło obrazów: Legia.comNiniejsza strona (rozumiana jako całość) nosi charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

© 2024 MTG Agri-Rol Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

tel. 22 734 32 86 | kom. 668 815 170

Strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) do celów statystycznych.