kultura i sport

Życie społeczne

W Książenicach aktywnie działają dwie fundacje: Fundacja Miasto - Ogród KsiążeniceFundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach oraz Klub Miłośników Książenic Przystanek Książenice. Dzięki temu w Książenicach jest mnóstwo atrakcji, ciekawych wydarzeń i sąsiedzkich spotkań integrujących lokalną społeczność. W Klubie Pod Dobrym Adresem i w Domowej Świetlicy organizowane są warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych, działa tu również biblioteka Omnibook.

Więcej informacji: www.fundacjaksiazenice.org

Centrum Sportu i Rekreacji „Strefa Ruchu Książenice”

Na gości Strefy Ruchu Książenice czekają trzy pełnowymiarowe korty tenisowe, cztery boiska do squasha oraz boiska do badmintona sportowego i siatkówki. Dla tych, którzy preferują zajęcia fit&gym przewidziano 2 sale fitness oraz przestronną siłownię. Ponadto, na terenie Centrum znajduje się strefa masaży i fizjoterapii. Centrum jest miejscem prorodzinnym, tak jak całe Osiedle Książenice. W Strefie Ruchu Książenice działa również Akademia Sportu dla dzieci. Zaprasza na zajęcia sportowe z: tenisa, squasha, badmintona, Krav Magi oraz Dance Kids. Treningi połączone z zabawą to świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu dla najmłodszych.

Pełną ofertę Strefy Ruchu Książenice można znaleźć na strefaruchuksiazenice.pl.

Sport to zdrowie

Mieszkańcy Osiedla Książenice, którzy chcą dbać o zdrowy tryb życia mogą realizować swoje hobby na miejscu.

Boiska i hala sportowa

W Samorządowej Szkole Podstawowej znajduje się kompleks boisk Orlik oraz nowoczesna hala sportowa, z której można korzystać po zajęciach lekcyjnych. UKS Karate Grodzisk Mazowiecki zaprasza najmłodszych na zajęcia karate prowadzone przez Mistrza Świata Jakuba Malickiego. W szkole prowadzone są również zajęcia z tańca, tenisa, piłki nożnej (UKS OFFensywa) i wiele innych.

chcesz wiedzieć więcej?

Aktualne informacje o życiu Książenic można znaleźć na stronach:

Biegam Bo Lubię w Książenicach

Z inicjatywy Klubu Miłośników Książenic Przystanek Książenice odbywają się biegi „Biegam Bo Lubię w Książenicach” organizowane pod auspicjami radiowej Trójki. Miłośnicy biegania również w ciągu roku organizują wspólne treningi biegowe i nordic walking.

Rowerowe podróże

W Książenicach i okolicy istnieje sieć ścieżek i szlaków rowerowych idealnych na wycieczki.

Sporty ekstremalne

Wake&Skate Park w Książenicach zaprasza miłośników wyczynów wodnych i rowerowych. Wokół stawu powstaje infrastruktura do uprawiania wielu form sportów ekstremalnych, minirampa i skatepark pozwolą na jazdę zarówno deskarzom, rolkarzom i rowerzystom.

więcej informacji na stronie:

www.ksiazenice.info

Niniejsza strona (rozumiana jako całość) nosi charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

© 2020 MTG Agri-Rol S.A. All rights reserved.

tel. 22 734 32 86 | kom. 668 815 170

Strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) do celów statystycznych.